niedziela, 12 czerwca 2016

Do czasu 'okrągłego stołu' nie słyszałem o braciach Kaczyńskich.

Kochani, wrzucam muzę na nasz blog. Możecie ją odpalić w górnym panelu po lewej i przejrzeć listę, przycisk po prawej. Oczywiście jest to mój subiektywny wybór, moja pamięć, część mojego życia, moje emocje. 

W sierpniu 1981 miałem 15 lat. W gdańskiej Hali Olivia odbył się Przegląd Piosenki Prawdziwej. Potem ukazało się kilka kaset z tego koncertu i wytłoczono płyty ... w USA ! Nagrywałem te piosenki z radia na kaseciaka Grundig i miałem amunicję na cały okres stanu wojennego. Nagrane były na żółtych kasetach. Kasety - towar trudny do zdobycia w tamtych czasach. Kupowałem zatem te z nagraną muzą, np. Franka Kimono, oklejałem taśmą klejącą wyżłobienia na rogach, aby nie były chronione przed ponownym zapisem.  
Jak widzicie, pamiętam detalicznie tamte czasy. Pamiętam też nazwiska z tamtego okresu: Wałęsa, Mazowiecki, Kuroń, Celiński, Geremek, Gwiazda, Jurczyk, Rulewski, Romaszewski, Bujak, Frasyniuk, Modzelewski i jeszcze wiele innych. Kompletnie nie wiem, co robili wtedy bracia Kaczyńscy. Pierwszy raz usłyszałem o nich w czasie obrad 'okrągłego stołu'. To był czas, kiedy wypłynęli na fale polityki. 

Jakoś tak czuję się mało komfortowo, gdy o tym piszę. To tak, jakbym musiał pisać, że Ziemia kręci się wokół Słońca. Przecież to wszyscy wiedzą i po co o tym pisać ? A jednak jakieś zawirowania w przestrzeni logicznej i krętactwa ciemnej strony mocy powodują, że piszemy takie banialuki.   
     

1 komentarz:

Bernadeta Andruszkiewicz pisze...

Trzymam kciuki za rozwój Twojego bloga - Yarik. Jeśli jesteśmy przy wspominkach,braciach Kaczyńskich i "okrągłym stole", to w sierpniu 1989 była taka sytuacja. Prezydent Jaruzelski desygnował na premiera Czesława Kiszczaka, bo w sejmie większością byli posłowie PZPR z satelickimi stronnictwami ZSL (szef Roman Malinowski) i SD (szef Józef Jóźwiak). I to wiedzieliśmy my - widzowie. Ale za kulisami toczyła się "misterna gra". W jej efekcie nagle na ekranach telewizorów pojawiła się scena: Stoi Lech Wałęsa, a po bokach dwa ogromne chłopy - Malinowski i Jóźwiak. Lechu wziął ich za ręce i podnieśli te ręce do góry! Oświadczyli, że oto zawarli koalicję! Kiszczak zrezygnował z misji tworzenia rządu, Jaruzelski powierzył misję tworzenia rządu Mazowieckiemu. To był "rząd koalicyjny". To było wydarzenie dla widzów jak z kosmosu. Satelickie stronnictwa ZDRADZIŁY PZPR! Oczywiście były tam różne wewnątrz ugrupowań narady, kombinacje ustalenia itd. Organizatorem, moderatorem tego wydarzenia był Jarosław Kaczyński. I jak teraz on mówi do swojej publiki, że III RP to była zdrada i ON nie ma z tym nic wspólnego, to ja nie rozumiem, jak ta publika może to kupować. On naprawdę brał w tym udział. Potrzebne mi jest koniecznie zdjęcie z tamtego wydarzenia, gdzie jest również Jarosław. Bo zdjęcie 3 koalicjantów oczywiście mam. Napisać mogę, ale wyczuwam, że do tej sprawy potrzebne jest zdjęcie Jarosłąwa.