czwartek, 24 maja 2018

Wolne Miasto Płock


Stowarzyszenie zwykłych szarych obywateli niepogodzonych ze znieczulicą, z pychą i z nieuczciwością władzy: byłej, obecnej i każdej innej. Grupa ludzi zatroskanych: od prawa do lewa, wierzących i ateistów, sympatyków i członków KOD i tych, którym z KOD nie po drodze.
Nie godzimy się na bezprawne zmiany ustroju państwa. Nie godzimy się na łamanie Konstytucji RP, na fałszowanie prawa i historii Polski. Nie godzimy się, aby wola jednego człowieka i jednej partii politycznej nakazywała nam jedyne właściwe obyczaje, jedyną prawdziwą religię, jedynie słuszne idee.
Nie jesteśmy robotami. Jesteśmy obywatelami Polski i Płocka, ale przede wszystkim jesteśmy ludźmi wolnymi w naszej różnorodności i w naszych sumieniach. Kochamy nasze ojczyzny, tę najważniejszą, Polskę, i mniejsze: nasze miasto ulice, rodziny, sąsiadów. Miłość i szacunek dla Polski w żaden sposób nie przeszkadzają nam szanować przedstawicieli wszystkich innych narodów, wszystkich ras, religii, orientacji...
Nie godzimy się na sztuczny podział Polaków na sorty: przydatne władzy i wykluczane przez władze. Nie byliśmy, nie jesteśmy i nie będziemy politykami. Rozumiemy, że nie ma rządów doskonałych, że wszyscy popełniamy błędy, ale wiemy także, że nawet najczystsze intencje nie zniwelują szkodliwych następstw tych błędów, Galopująca izolacja Polski - już nie tylko w Europie, ale i w Ameryce, i szerzej – to tykająca bomba z opóźnionym zapłonem.
To prezes Kaczyński i PiS szykują naszym dzieciom i wnukom powrót do przeszłości, do dumnej pseudo-katolickiej, słabej, zacofanej i osamotnionej ojczyzny.
Nie godzimy się.... i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by katastrofie zapobiec, by wolność i pokój zachować.
To właśnie jest Wolne Miasto Płock stowarzyszenie dla nas, obywateli, dla sąsiadów i gości.
Zapraszamy!

Adam Czejgis.

Brak komentarzy: