czwartek, 21 czerwca 2018

FAUL!!! ..... partia sądzi inaczej .....

Adrian, ten pełniący urząd, nie wiedzieć czemu znowu na suwerena japę darł i paluchami wygrażał. Ponoć na mdłości mu się zbierało. Ale, że gość z niego niezłomny, to dał radę i wytrzymał, i nie rzygnął. Podobnież, to współpracownicy (po złości ?) nie powiedzieli mu, że mikrofon naprawili i kamery z dronów na powrót na statywy przemontowali; no to i nie dziwota, że nie tylko wrzeszczał ale i łeb co rusz w niebo ostro zadzierał jakby gołębie bujał, czy cóś.... Choć, nie gwizdał... jeszcze...
W tle, ustawiono harcerzy w mundurkach: porządnie równo i blisko. Usłyszeli tedy druhowie dokładnie, że w Polsce nie te elity prawdziwe, które talent, wykształcenie, doświadczenie i kręgosłup moralny posiadają, ale te właściwe, które on „Pełniący” i prezes „Światły" wskażą, z upoważnienia partii i kościoła ... i narodu jak Bóg da. Tak że wiedzcie druhny i druhowie, żeście i wy suwerenem podobno i to wy też– za pośrednictwem tego i owego - nowy Sąd Najwyższy, czy tam co innego, wybrać sobie możecie.
Pan „Pełniący: jest wyjątkowo wypełniający, prezes „Światły” jest nadzwyczajnie świetlisty. A taki niewydarzony bloger jak ja to może im skoczyć.... Mimo tego ja mysz szara nic nie pełniący, niczego nie piastujący, ja jeden malutki głosik wyborczy oświadczam: Takim osobnikom, którzy łamią demokratycznie ustanowione prawo tylko po to, żeby ustanowić nowe dla siebie korzystne, takim osobnikom to nawet skarpet do zacerowania bym nie powierzył.

Trzeciego lipca 2018 roku to dzień końca wolności i demokracji w Polsce. A ci, którzy stracą najwięcej, ci przed którymi jeszcze życie całe, w większości milczą zawzięcie.
Polska gola! Polska goła! Wszystkie chwyty dozwolone, gdy jedni "nowi sędziowie" będą z "Pałacu" gwizdać, a inni czerwone kartki z Nowogrodzkiej rozdawać.
Zimnego browara i świeżutkiej karkóweczki  życzę.

Adam Czejgis.

1 komentarz:

AasaPolska.pl pisze...

Sam bardzo czekam na ten dzień trzeciego lipca co wtedy będzie.Czy Prezes Sądu Najwyższego sama ustąpi.