poniedziałek, 16 lipca 2018

Bo Inteligencja ma się dobrze, ciemny lud kupuje?


Proszę Państwa! Inteligencja w Polsce, ta z wielkiej litery, ma się wspaniale.

Świetnie się mają artyści nasi na światowych scenach, na wystawach, w bibliotekach.Na ekranach brylują, z okładek gazet słowiańskim blaskiem błyszczą. 
A o tych nielicznych malkontentach i rozrabiaczach, którym się Polska narodowa nie podoba, którzy o bezprawiu, o dyktaturze krzyczą - PiS mówi, że - im to się w d.... z dobrobytu poprzewracało, bo przecież widać, że większość jest zadowolona, bo cicho siedzą, bo polskie mleko piją. Do parszywej polityki swoich sławnych łbów nie podkładają. Są ludźmi zajętymi, bo tworzą i tworzą, a jak (chwilowo) nie tworzą to udają, że ich tu akurat nie ma.

A naukowcy w Polsce mają się jeszcze lepiej.
Nie będą przecież profesorzy, doktorzy swoich mózgów genialnych, dla jakiś tam wolności niepolskich, na szkody narażać. Bo może i ta władza jest podła, może kradnie i oszukuje, ale to nie tej nauki problem. Oni z wiedzą, oni dla wiedzy się poświęcają i się zagłębiają i milczą jakże mądrze. Ale jak już przemówią to ho ho!
A ci, w mniejszości, co Kaczyńskiemu okoniem stają, ci co ryzykują, dla których Polska to nie tylko praca micha i zabawa. Chyba oni tacy "mądrzy" wcale nie są skoro własne kariery, własne rodziny poświęcają. Walczą, zamiast zło opisywać, porządkować, w szufladzie zamknąć i „jak czas spokojniejszy przyjdzie” wtedy publice przedstawić, potępić nawet...

Drodzy Państwo! Polacy w Polsce mają się bardzo dobrze!

Od dyrektora po robola, od górnika po rolnika, od lekarza po referendarza, od kapłana po żołnierza. Mężczyźni, kobiety, młodzi, starzy wstali z kolan i mają sukcesy. Pracują modlą się i bawią po polsku i biednieją po polsku, i w niewolę idą po polsku. I patrzą i widzą co chcą widzieć i słyszą co chcą słyszeć. A jak tyłki wystawiają do świata, to mówią, że dobrze zakryte, po katolicku skromnie. I wykorzystać się obcym - mówią - się nie dadzą. Biorą baty - mówią - nie żal, bo dla Boga i udają, że wierzą, że nie zaboli.
Oczywiście są i tacy - rząd twierdzi, że chyba nie całkiem Polacy - co im władza dyktatorska się nie podoba, co wolność im pachnie, tacy co więcej własnych nosów patrzą. I próbują i próbują, padają i wstają dla wartości, dla przyszłości, dla kraju....

Szanowni Państwo! Najlepiej w Polsce ma się Opozycja!

Opozycji w Polscy tak dobrze (szczególnie Lewicy) że z tego szczęścia nie widzi kto w Polaków nawala. Nawet tego kto w Polsce rządzi, co niektórzy politycy dotąd nie zauważyli. Przyłoży Kaczyński, mówią, że przez Tuska. Nadepnie Ziobro … to Schetyny wina. I Lewica Prawicę, Prawica Lewicę szczypią, że aż miło. 
A król Tragedia spokojnie panuje, dzieli, nagradza, skazuje.
A w Opozycji pozapartyjnej, jeszcze weselej: „Ten marsz nie nasz, bo to Platforma, bo to SLD … W tym proteście nie wezmę udziału, bo nie lubię ZG i flagi KOD mi nie pasują. Może i bym zaprotestował, ale nie pod tęczą. Widziałem tam Giertycha i więcej nie pójdę, bo on 12 lat temu..... I chciałbym i mi się nie chce....”

Są i ci co im się chce - znowu w mniejszości, co według nowej mody znaczy,  że bez racji – ci co potrafią bez żalu, bez zapłaty oddać część swojego, oddać część siebie. Bo Polska, bo kochają ludzi.

I ten no, autor mały, który w Polsce ma się bardzo dobrze, którego szlag trafia na równi z nadzieją. Staruch, który wierzy jak dziecko, że po burzy przyjdzie słońce. Bo mówią mu to przez całe życie, ludzie spotykani w gnoju i na salonach. Ci z gruntu źli i ci, których o wiele więcej, ci dobrzy...   tylko niekiedy mocno zagubieni.

Adam Czejgis.

4 komentarze:

Halina Kronschnabel pisze...

Rycze jak bobr....bo coz mi innego zostalo...prawdy nie zagadam. Prawda z kazdego slowa lzami serca autora splywa....moje lzy zrozumienia sie z nia polaczyly....i rana w sercu boli. Rana boli. Lzy niech plyna, moze ktos sprobuje strumyk przeskoczyc i zaplacze przy tym z nami ...i moze polaczy potok lez w wieka rzeke......moze, moze, moze.

Anonimowy pisze...

Zwracam uwagę na ostatni wysyp piosenek "rockowych" (daje cudzysłów, bo one takie "rockowe" jak i Zenek Martyniuk), a emituje je do mdlosci nawet taka dobra stacja jak Eskarock. Sa to piosenki Dawida Podsiadło: Nie chcę iść pod wiatr, gdy wieje w dobra stronę, a także Pawła Domagały: Weź, się przytul... Nie wiem, kto jest twórca tekstów, niemniej teksty sa inteligentne z punktu widzenia polityki przekształcającej społeczeństwo w bandę debili, która tylko żre, chla, nic jej nie interesują poza chedozeniem i inkasowaniem 500+. Cytuję: Nie chce iść pod wiatr, gdy wieje w dobra strone, nie chce iść do gwiazd, niech gwiazdy biegna do mnie...Jest tez informacja w tonie przygany, ze ryk gardeł wylewa się na pusty plac (ale jemu to powiewa) etc. Paweł Domagała wręcz deklaruje, ze nie chce wolności, chce milosci, niczego nie chce, bo wszystko ma, nic go nie interesuje etc. To tylko pozór, ze czepiam się drobiazgów. Na toutubie pełno entuzjastycznych wpisów, najwyraźniej taki model młodzieży pasuje

Jolanta Niklewska pisze...

Przez nieuwagę nie podpisałam się pod moim postem "anonimowym". Już się poprawiam. Nazywam się Jolanta Niklewska

https://www.bezbiku.info pisze...

Mam nadzieję, że moja córka będzie dorastać w normalnych czasach.