niedziela, 9 września 2018

Lewico na lewo leż ...

Pan towarzysz Zandberg, podobno najbardziej na lewo (na zdjęciu na prawo) a tak naprawdę … to w głąb, w siebie... Pan towarzysz trzy lata temu wygrał pewną debatę telewizyjną i z wygranej tej do dziś się nie otrząsnął, do dziś w tv gromi i miny robi. Nie zauważył pan gromowładny, że rewolucja w Polsce już się dokonała, że Polska, ta sprzed trzech lat, to już prehistoria polityczna, że to nie Schetyna niszczy demokratyczne państwo prawa, że to nie Lubnauer do polityki i do polskich domów jawnie już neofaszyzm wprowadza.

I ... pan Robert Biedroń, gość nad wyraz sympatyczny. Przespał sympatycznie całą zimę, sielankowo przedreptał wiosnę i pół lata, by
na miesiąc przed – jakże ważnymi – wyborami zjawiskowo się obudzić. Lewica, lewica, lewica jutro „odmieni oblicze tej ziemi”, a teraz struktury będzie pan fajny budował. Pieniądze zbierał, młodzież mobilizował, program robił. Jak zdąży i po drodze nie zaśnie, a pan Kaczyński go nie zdelegalizuje, to powodzenia życzę. Potencjał jest, pewnie większy u ewentualnych wyborców niż w, także wciąż ewentualnym, sympatycznym liderze.

Pani Barbara Nowacka jedyny polityk „ z jajami” w tym towarzystwie.
Ona pierwsza zrozumiała, że kiedy nam Polskę neofaszyści kradną, kiedy jawnie wyprowadzają nas z Unii Europejskiej , to już nie jest czas na kuglowanie, na pseudo ideowe kombinacje, na egoistyczne partyjniackie podchody, na wielkie słowa i małe czyny z małych, co raz to mniejszych, lewicowych kanap i fotelików.
Z całej polskiej Lewicy, tylko ona jedna, jak dotąd , miała taką odwagę i siłę, żeby poświęcając (niewielką w sumie) część swoich przekonań i ideałów, zawalczyć o zwycięstwo wspólnie z prodemokratyczną, z prowolnościową przecież, dającą największą szansę wygranej, Koalicją Obywatelską.
Z PO, z Nowoczesną i innymi ruchami obywatelskimi różnorodnymi ideologicznie, światopoglądowo, obyczajowo, narodowościowo... Dla europejskiej Polski, dla prawicowych i lewicowych, dla homo i hetero, dla wierzących i dla ateistów, dla Polek i Polaków.

Tu, pad Zandberg , pan Biedroń i pan Czarzasty (który z powodu jaskrawości sweterka nie pasował do obrazka) z wysokości swoich kanap, stołków i stołeczków ruszyli do boju.
Bezideowość, zamulenie, zdrada, rozmycie się, niewola, to tylko niewielka część twórczości na temat lewicowej koleżanki , której, niedawni koledzy, przyjaciele, z wyraźną politycznie sadystyczną satysfakcją na panią Nowacką radośnie spuścili.
Panowie „wilcy” polskiej Lewicy, tak bardzo pilnujecie swoich małych królestw, swojego w nich przywództwa, że nie zauważacie jak wam rogi baranie wyrastają, jak wełnę z was strzygą.
W Polsce była i jest potrzebna silna nowoczesna Lewica, ale, panowie: Zandberg, Biedroń, Czarzasty, nie za wszelką cenę. Jesteście jeszcze młodzi, ale chyba nie możliwe jest, że aż tak głupi, że chcecie przeczekać 5, 10, 15 lat, aż się wszyscy niedostatecznie "lewi" wykrwawią i naród was łaskawie o przejęcie rządów poprosi.
Polsce potrzebna jest silna nowoczesna Lewica, ale nie za wszelką cenę.

Adam Czejgis.

Brak komentarzy: