piątek, 3 czerwca 2016

4 czerwca KOD Płock zaprasza na Happening Wolności.

KODerzy z Płocka przygotowali z okazji 4 czerwca happening, który odbędzie się w sobotę rano w trakcie Jarmarku Tumskiego. Od 10.00 do 12.30 zapraszają Płocczan i gości Jarmarku  do wspólnego świętowania. Przygotowali urnę z nagrodami, które można wylosować po odpowiedzi na pytanie dotyczące historycznych wyborów i wiedzy o społeczeństwie. W quizie "Daj głos na Polskę" stawiają na edukację, dlatego nagradzane będą zarówno poprawne, jak i błędne odpowiedzi. Dla tych, co zbłądzili, przygotowali nagrody pocieszenia - Motyle Wolności, które są symbolem tegorocznego święta i przypinki KOD. Na zwycięzców czekają z kolei magnesy z płockimi zabytkami i płockie długopisy. KODerzy będą łatwi do rozpoznania dzięki kowbojskim strojom,  nawiązujacym do postaci Gary'ego Coopera, który gościł na historycznych plakatach z 1989 r. z kartką do głosowania zamiast rewolweru w ręce, a także dzięki biało-czerwonym strojom i czapeczkom KOD. W sobotę bawcie się z KOD Płock w rytmie przeboju "WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM".


4 czerwca to jednak nie tylko święto wolności, ale i odpowiedzialności obywatelskiej, dlatego KOD przygotował na ten dzień specjalne wydanie "Obywatela" nr 3 oraz "Wiadomości KOD Mazowsze" ze specjalnym płockim dodatkiem, które będzie można tego dnia otrzymać za darmo.  Będziemy również zbierać podpisy pod petycją do Miasta w sprawie umieszczenia ławeczki Tadeusza Mazowieckiego na Tumach w okolicach Hotelu Starzyński. Jego postać jest nam bliska nie tylko dlatego, że pochodził z Płocka, ale również ze względu na umiejętność rozmowy z różnymi środowiskami, zaangażowaną pracę w Solidarności, KOR, KIKach, a także przekładanie pokojowych przemian nad radykalizmem. Wojciech Mazowiecki, syn pana Tadeusza, wyraził zgodę na nadanie imienia Tadeusza Mazowieckiego Płockiemu Klubowi Dyskusyjnemu KODu, w ramach którego dotychczas zorganizowaliśmy cykl spotkań "Kocham demokrację" (gościli u nas Andrzej Celiński, Józef Pinior, Seweryn Blumsztajn, Jerzy Stępień, Mateusz Kijowski). 15 czerwca zapraszamy również na spotkanie z Karolem Modzelewskim.


W samo południe delegacja KODerów zajrzy również pod pomnik  Bolesława III Krzywoustego, gdzie weźmie udział w "Toaście biało-czerwonym" z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, który przygotowała Nowoczesna. Warto przy okazji przypomnieć o zawiązanej            5.05. 2016 r. koalicji "Równość, Wolność, Demokracja", do której przystąpiły: Komitet Obrony Demokracji, Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Dom Wszystkich Polska, Partia Zieloni, Partia Demokratyczna, Stronnictwo Demokratyczne. Członków koalicji łączą wartości europejskie, szacunek do konstytucyjnego porządku, sprzeciw wobec zawłaszczania i niszczenia polskiego państwa przez partię rządzącą, a także brak zgody na język nienawiści.

Około 14.00 KODerzy z Płocka i Gostynina wyruszą do Warszawy na marsz "Wszyscy dla Wolności", w trakcie którego odbędzie się spotkanie z trzema prezydentami: Aleksandrem Kwaśniewskim, Lechem Wałęsą i Bronisławem Komorowski. Płoccy KODerzy na marszu wezmą również udział w Kartoniadzie, czyli układaniu napisu "Wolność Równość Demokracja", przygotowanej przez animację KOD. Wieczór zakończą w domach przed telewizorem, oglądając Płocką Noc Kabaretową, której transmisji na żywo odmówiła wcześniej Telewizja Polska. 4 czerwca będzie można obejrzeć jej retransmisję o godz. 20.00 w Polsacie. Śmiech i wolność to dwa słowa, które znajdują się naprawdę blisko siebie.

Przypominamy: płocka grupa Komitetu Obrony Demokracji powstała w styczniu 2016 roku. Pierwszą jej wspólną aktywnością było uczestnictwo 23.01.2016 r. w marszu w Warszawie i od tego czasu regularnie bierze udział w takich wydarzeniach i dyżurach pod KPRM. Na ich blogu plockod.blogspot.com i kanale you tube można obejrzeć film ze Spaceru z Flagą - 2 maja rozłożyli 50-cio metrową flagę na plaży w Płocku. Regularnie organizują Punkty Informacyjne KOD, a także happeningi i inne działania prodemokratyczne. Prowadzą stronę: www.plock.kod-mazowsze.pl

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do KOD PŁOCK pisz: PLOCK@KOD-MAZOWSZE.PL, dzwoń: 513 076 786 lub dołącz do grupy na fejsbuku: KOD_MAZ_PŁOCK.

1 komentarz:

geniusnutrition.pl pisze...

Nie che nikogo obrażać na tym blogu , ale chyba z komitetem obrony demokratycznej jest coraz gorzej.